Vinkkejä yhdistyksen liikuntatoimintaan

torsdag 18.2.2027

Reumaliitto

Tidpunkt för evenemanget

torsdag 18.2.2027,

kl. 14:00-15:30

Plats för evenemanget

Teams-etätilaisuus

Arrangör

Reumaliitto

Toimitko yhdistyksessä liikuntatoiminnan parissa? Kaipaisitko uusia ideoita toiminnan sisältöihin? Tämä webinaari on sinulle!

Verkostovoimaa liikuntavastaavan vapaaehtoistyöhön -hanke järjestää yhdistysten toiveesta Vinkkejä liikuntatoimintaan -webinaarin. 

Webinaarissa saat käytännön vinkkejä yhdistyksen liikuntatoiminnan suunnitteluun ja toteutukseen ja pääset tutustumaan materiaaleihin, joita voi hyödyntää toiminnassa. Saat myös ideoita siihen, miten liikkumisen teemoja voidaan huomioida yhdistyksessä.

Lisäksi webinaarissa on myös yhteinen virkistäytymishetki, johon sisältyy kevyttä liikettä. Jokainen voi osallistua tähän itselleen sopivalla tavalla esimerkiksi istuen tai seisten.

Tilaisuus on tarkoitettu erityisesti liikunnan vapaaehtoistoimijoille ja aiheesta kiinnostuneille yhdistystoimijoille.

Tervetuloa hakemaan inspiraatiota toimintaan! Tilaisuutta yhteistyössä järjestämässä Allergia-, iho- ja astmaliitto, Hengitysliitto, Neuroliitto ja Reumaliitto.


Ilmoittautumiset viimeistään ti 16.2. täältä.

Lisätietoja: kirsi.kaipainen-pyykko@reumaliitto.fi

Tapahtumat